KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13579011

nr 1357 9011

Iván Grünewald

(1911-1996), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 90. Olja på duk, 100x73 cm

Iván Grünewald, svensk målare född i Stockholm 1911, död i Saltsjöbaden 1996.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

9.000 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 20:58:58

  • Klassiska
  • 26 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Iván Grünewald

Läs mer om Iván Grünewald